100% hypotéka

100% hypotéka100% hypotéka byla ještě donedávna jednou z nejvíce požadovaných variant hypotečního úvěru. Zájemci o tento úvěr využívali nabídku hlavně z toho důvodu, že neměli k dispozici vlastní zdroje, aby si snížili výši LTV a dosáhli tak na nižší úrok. Právě vyšší úroková sazba byla jedinou znatelnou nevýhodou. Úrok se pohyboval většinou o 1ˇaž 2,5% nad základní sazbou hypoték.

100% hypotéka byla tedy jedinou reálnou volbou pro zájemce o hypotéku, protože ne každému jeho rodiče umožní dát do zástavy svou nemovitost a využít tak dozajištění úvěru.

Jaká rizika měla 100% hypotéka?

Tuto variantu financování si vybrali většinou mladé páry, které nejen, že neměli dost vlastních peněz na hypotéku, ale častokrát neměli ani dostatečnou rezervu pro případ výpadku příjmů. Nebyli ani připraveni na příchod dítěte v následujících letech a to mnoho z nich ohrozilo při splácení.

Při dlouhodobé nemoci nebo při odchodu manželky / družky na mateřskou dovolenou nižší příjem domácnosti mohl nepříjemně ohrozit splácení a to se mohlo zapsat do bankovního registru.

V některých lokalitách se při refinancování hypotéky mohl projevit pokles ceny nemovitosti. Je pravda, že ve většině lokalit spíše cena nemovitosti roste, ale ve vyloučených lokalitách je tomu naopak.

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.