Dražba nemovitosti

dražba nemovitostiDražba nemovitosti je dobrovolná nebo nařízená výkonem exekuce. Podle toho jde pak o levnější nebo dražší variantu, jak získat nemovitost, o kterou máte zájem. Zní to trochu zmateně, tak se pojďme podívat, jak to tedy je.

Pro každou variantu se také volí jiný způsob financování a hypotéka se řeší odlišně. To, co u nedobrovolné dražby ušetříte na pořizovací ceně, se pak promítne na ostatních poplatcích.

 

Dobrovolná dražba nemovitosti

Tento způsob prodeje nemovitosti využívá každý zkušený realitní makléř, který pro svého klienta při prodeji nemovitosti zajišťuje lepší servis a využívá poptávku na nemovitost na maximum. V případě, že má o nemovitost zájem více kupujících, uspořádá se společná dražba nemovitosti, kde se postupně navyšuje kupní cena. Nejde o oficiální úkon, při kterém je přítomen notář, nebo kdokoliv jiný. Spíše se jedná o společné posezení, kde podle svých možností a zájmu o nemovitost kupující navyšují cenu až do té výše, která je pro ně únosná.

Dražba tedy začíná na prodejní ceně nemovitosti a jak vysoko se dostane je pak na zájemcích. Pro prodávajícího je to taková třešinka na dortu, protože za svojí nemovitost dostane podstatně více, než by dostal třeba prodejem bez realitky nebo s nějakým nezkušeným makléřem.

 

Nedobrovolná dražba nemovitosti

Ta je většinou výsledkem exekuce na nemovitost, insolvencí majitele, nebo je to dražba z pozůstalosti bez dědiců, rozprodejem majetku právnické osoby a podobně. Dražba v tomto případě v prvním kole začíná s vyvolávací cenou ve výši 2/3 soudního odhadu. Pokud v prvním kole není žádný zájemce, koná se druhé kolo. Tam se začíná na vyvolávací ceně ve výši 1/2 soudního odhadu. Při třetím kole se pak začíná na 1/3.

Dražba nemovitosti zde podléhá dohledu a čím dál populárnější je online dražba, kde se pouze registrujete, složíte dražební jistinu a dražba se vám zobrazí online v čase konání na vašem počítači. Nováčci v takových dražbách dělají často zbytečné chyby a přešlapy. Proto je lepší si najít zkušeného prostředníka, který vás před chybami ochrání a ušetří peníze.

Pořídit nemovitost v dražbě je možné i na hypotéku. Je zde ale nákladnější postup, který trvá o něco déle. Je tedy lepší to nechat na profesionálech. Hypotéku na dražbu nemovitosti vám zajistí externí hypoteční poradce, který není vázaný na žádnou banku. Získejte výhodněji peníze na dražbu nemovitosti ZDE.

 

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.