Mimořádná splátka

Mimořádná splátka hypotékyMimořádná splátka hypotéky umožňuje rychleji a levněji splatit hypotéku. Tedy aspoň to tak vypadá a většina splácejících si to myslí. Skutečnost je ale jiná, a právě mimořádné splátky vás mohou zbytečně připravit o peníze. Tato možnost neplatí obecně na všechny hypotéky a úvěry, ale naprostá většina mimořádných splátek hypotéky spíše splácejícím uškodí.

Od roku 2016 platí pro nově sjednané hypotéky možnost bez poplatku každých 12 měsíců splácení vložit 25%. Tato mimořádná splátka hypotéky se počítá z celkové výše úvěru a ne z aktuálního dluhu nebo z výše splátky. Dalo by se tedy počítat s tím, že můžete mít díky mimořádným splátkám do 4 let hypotéku zaplacenou. Kdo se pro tento způsob rozhodne, připraví se o dost vysokou částku financí. Stejně tak tomu je, když si někdo kupuje nemovitost za hotové. Tuto informaci zná každý zkušený hypoteční poradce a právě ten vám poradí, jak správně postupovat pro opravdu levnější a výhodnější způsob splácení vlastního bydlení.

Kdy se vyplatí mimořádná splátka hypotéky

Pokud nemáte v plánu se stěhovat do jiné nemovitosti na hypotéku, kterou byste nemohli splácet spolu s tou původní nebo budete prodávat svojí nemovitost, tak se vám mimořádná splátka hypotéky nevyplatí. I pro první příklad je jiné řešení, než mimořádné splátky a pokud budete svojí nemovitost prodávat, stejně vám zákon o úvěrech umožní pouze jednu mimořádnou splátku, kterou zašlete do banky a pak si necháte udělat vyčíslení zůstatku úvěru

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.