Předhypoteční úvěr

Předhypoteční úvěrPředhypoteční úvěr je úvěr poskytnutý na omezenou dobu (většinou na 1 rok a méně), a nejčastěji se používá, když se řeší hypotéka na družstevní byt. Stejně tak se hodí i u dražby nemovitosti v exekuci nebo u výstavby a developerských projektů. Vždy zaleží na jednotlivé metodice banky. Obecně jsou ale jednotlivé podmínky bank podobné.

Nevýhodou u takového úvěru je, že stejně,  jako u překlenovacího úvěru ze stavebního spoření, se zde po celou dobu platí pouze úroky podle vyčerpané částky. Proto je lepší co nejdříve splnit podmínky čerpání a vyplatit předhypoteční úvěr klasickou hypotékou.

 

Alternativa pro předhypoteční úvěr

Možností, jak se vyhnout předhypotečnímu úvěru, je poskytnutí jiné vhodné nemovitosti, jako zástavu bance. Takto nejčastěji pomáhají rodiče svým dětem.  Jedná se o tzv. dozajištění. Po převodu družstevního bytu do osobního vlastnictví nebo zapsání vlastnického práva u nemovitosti, se jen změní předmět zástavy a je hotovo. Pokud vlastník poskytnuté nemovitosti nijak nespěchá, dá se to řešit až při fixaci.

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.