Překlenovací financování

Překlenovací financováníCo je to překlenovací financování a k čemu se hodí? Jde o praktickou službu, pokud prodáváte vlastní nemovitost a zároveň kupujete jinou nemovitost. Málokdy se totiž povede, že na sebe vše navazuje tak,  jak má a nemusíte řešit prodej své nemovitosti pod cenou.  Jak se tomu vyhnout? Jednoduše. Získejte potřebné peníze a producent svojí nemovitost klidně a bez nátlaku po dobu až 2 let.

 

Překlenovací financování jako úspora peněz

Proč a kdy využít tento způsob? Nedostatek času je při prodeji nemovitosti jedna z podstatných nevýhod. Pokud totiž prodáváte v časové tísni a pod tlakem termínů ve smlouvě, zbytečně se tak připravíte o další možné zájemce, kteří by vaši nemovitost koupili za vyšší částku.

Je pravda, že proces vyřízení hypotéky a převod nemovitosti zabere určitý čas. Spoléhat se na to ale nedá. Je mnohem lepší spoléhat na jistou a být připraven na nečekané prodlevy.

Při aktuální nabídce nemovitostí,  kterých není zrovna moc k dispozici, také nemusíte také hned najít tu vhodnou, která bude vyhovovat představám a potřebám.

Právě proto je k dispozici překlenovací financování, které jednoduše vyřeší nedostatek času a problematikou synchronizaci prodeje a koupě. Banka vám poskytne hypotéku na potřebnou část kupované nemovitosti (minimálně 300.000 Kč), a to až do 80% odhadní ceny kupované nemovitosti, a zbytek na potřebnou dobu dofinancujete právě z překlenovacího financování.

 

Možnosti pro překlenovací financování

Limit pro překlenovací financování je 70% odpadní ceny prodávané  nemovitosti. Za tyto peníze pak po dobu,  že nemovitost prodáte, počítá pouze úroky.  Částku nijak nesplácíte. Proto je dobré dále aktivně prodávat a nechávat vše až na poslední chvíli, nebo než se nějak kupec ozve.

Samozřejmě záleží na tom, jsou máte pro banku bonita a jakou částku chcete pro překlenovací financování použít a jak vysokou si vezmete hypotéku. Ne vždy se totiž vyplácí si koupit nemovitost za hotové. Říkala správně nastaveném postupu je naopak lepší použít i svoje peníze. Stačí,  když si necháte spočítat hypotéku podle vašich možností a zjistíte,  v čem se dá ušetřit tím,  že se zadlužíte, i když na úhradu kupní ceny máte dost svých peněz.

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.