Refinancování hypotéky

refinancování hypotékyRefinancování hypotéky vám zajistí levnější splácení hypotéky pro další období a další výhody. Tedy pokud to za vás zajistí zkušený hypoteční poradce, který už ví jak správně postupovat. Pokud totiž využijete všechny možnosti ve svůj prospěch, dá se ušetřit nejen čas a peníze na splácení hypotéky.

 

Refinancování hypotéky zbytečně neodkládejte

Nejen vzhledem k rostoucím úrokovým sazbám u hypotéky se vyplatí refinancovat co nejdříve. V běžných případech lze využít refinancování až 2 roky dopředu. V kombinaci s delší fixací úrokové sazby si tak můžete již nyní nebo co nejdříve zajistit rozumný úrok a třeba i nějaké peníze navíc. Podle toho, jestli vám postačí stejné podmínky nebo si půjčíte jen o něco málo navíc, nemusíte ani dokládat příjmy pomocí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele nebo svým daňovým přiznáním. Pouze dodáte prohlášení na formuláři banky, že máte dostatečné příjmy.Když si ale například naplánujete rekonstrukci nebo si budete půjčovat více peněz navíc, už se jedná o refinancování s dokládáním příjmů.

Také je potřeba vědět, že pokud jste svojí hypotéku podepisovali před prosincem 2016, platí na vás pořád staré podmínky pro úvěry (mimořádné splátky 25% každý rok a pod.). Při refinancování hypotéky v jiné bance v podstatě podepisujete novou smlouvu a tím pádem už pode nových pravidel. Pokud zůstanete ve své bance beze změn, podepisuje se pouze dodatek k původní smlouvě. Tím pádem ještě podle starých pravidel.

 

CHCI VÝHODNĚJI REFINANCOVAT HYPOTÉKU

 

Refinancování hypotéky využijte ve svůj prospěch

Při refinancování hypotéky ale nejde jen o úrokovou sazbu a poplatky na další období fixace hypotéky, ale také o využití levnější varianty konsolidace úvěrů. Nebudete zatěžovat svůj finanční rozpočet a vytvoříte se finanční rezerva. Peníze navíc pak budete zhodnocovat a v případě potřeby je vložíte jako mimořádnou splátku hypotéky. Tak neúčelový úvěr vyplatíte levněji, než byste ho spláceli s vyšším úrokem. Spousta ze zájemců o konsolidaci si myslí, že natažením doby splatnosti za své úvěry a půjčky zaplatí vyšší částku na úrocích. Skutečnost je ale při dodržení předem jasných pravidel úplně jiná. Nikdo totiž neříká, že tento doplněk při refinancování hypotéky musíte splácet pouze v takové výši, jaká je měsíční splátka.

 

CHCI VĚDĚT VÍCE a ušetřit peníze

 

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.