Vklad Zástavního práva

návrh na vklad zástavního právaNávrh na vklad Zástavního práva je základní podmínkou pro rychlou variantu u čerpání hypotéky. Banka vám při podpisu úvěrové smlouvy vystaví potřebnou dokumentaci, která se nechá dle instrukcí podepsat a poté se vkládá na Katastr nemovitostí. Návrh je vlastně jen předepsaný formulář, pomocí kterého se dávají instrukce, co má katastr nemovitostí udělat s danou nemovitostí, které se návrh týká.

Návrh na vklad zástavního práva je důležité podávat ve více výtiscích. Doporučujeme aspoň 3. Jeden si totiž nechá přímo podatelna Katastru nemovitostí i se zástavní smlouvou, druhý vám potvrdí pro banku tak, že se na něj napíše datum a čas podání návrhu a také číslo jednací. To se pak ukáže na LV, kde si banka ověřuje, že byl návrh opravdu zapsán. Třetí si pak založíte k dokumentaci a své kopii zástavní smlouvy. Vždy je lepší mít vše pohromadě.

.

Co obsahuje návrh na vklad zástavního práva

V případě zástavního práva jde o to, aby se na list vlastnictví nemovitosti, která je dána bance do zástavy, zapsalo zástavní právo banky, která poskytuje úvěr, a ve většině případů i související zákaz zatížení a zákaz zcizení. Zástavní smlouva, která se k návrhu přikládá, musí mít ověřené podpisy všech vlastníků nemovitosti nebo zmocněných osob. V tom případě se přikládá i plná moc k podpisu/zastoupení.

Poplatek za návrh na vklad je 1.000 Kč a platí se hotově na podatelně nebo nalepením kolku na návrh na vklad. V některých případech lze platit i převodem z bankovního účtu. Banky mají občas také akce, kdy za vás zaplatí tento poplatek. Ušetřit za poplatek se dá i využitím služeb hypotečního poradce, který tuto službu za klienty hradí.

 

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.