Vlastní zdroje financování

Vlastní zdroje financováníVlastní zdroje financování je pojem pro tu část kupní ceny,  kterou platíte ze svého. Nemusí jít ale vždy o peníze. Odkud řešíte vysoké LTV úvěru, dá se ponížit nejen vložením vlastních zdrojů, ale také třeba další nemovitostí do zástavy (dozajištění úvěru). Toho se využívá zejména u 100% financování kupní ceny hypotékou. Po nezbytně nutnou dobu dáte do zástavy 2 nemovitosti a nemusíte řešit dokládání.

 

Vlastní zdroje financování a jejich dokládání bance

Pokud máte vlastní zdroje k dispozici ve financích,  některé banky si nechávají doložit, že jsou opravdu k dispozici a vaše. Tedy že se nejedná o další úvěr,  kterým bude doplacena kupní cena.

Někdy bance postačí, když u čerpání hypotéky nejdříve notářská úschova potvrdí, že jste je vyplatili na bankovní účet podle smlouvy.  Poté vyplatí banka i peníze z hypotéky.

Jiným bankám zase postačí výpis z účtu,  kde máte peníze uloženy. Vlastní zdroje financování jsou od října 2018 vyžadováno v minimální výši 10%. Nezapomeňte ani na to,  že do 3 měsíců od nabytí nemovitosti, bude potřeba uhradit daň z nabytí nemovitosti věci.  I na to si dopředu připravte peníze.

 

Jak získat vlastní zdroje financování

Chcete vlastní nemovitost a přemýšlíte o možnostech, jak získat vlastní zdroje? Jak jsme uvedli, tak banky si hlídají,  jakým způsobem jste odložili vlastní peníze a jestli nejsou z dalšího úvěru. I tak je zde možnost, jak získat peníze na celou kupní cenu i na úhradu daně (4% z kupní nebo odpadní ceny).

CHCI ZÍSKAT VLASTNÍ ZDROJE A VÝHODNOU HYPOTÉKU

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.