Zesplatnění úvěru

Zesplatnění úvěruPokud dlužník hrubě poruší podmínky splácení úvěru (neplacení pravidelných splátek, exekuce atd.), může banka využít zesplatnění úvěru. Jde o předem danou podmínku a právo banky. Po obdržení informace o zesplatnění zůstatku dluhu a vyčíslení poplatků máte přibližně 30 až 45 dnů, abyste vše zaplatili.

 

Zesplatnění úvěru je až krajní situace

Banky a úvěrové společnosti využívají zesplatnění opravdu jen v krajním případě. Zejména pokud dlužníci nereagují na upomínky, neřeší svojí situaci a ani nehledají spolu s bankou řešení.

Pokud dojde až k této situaci, máte podle nového zákona o úvěrech možnost prodat svojí nemovitost za tržní cenu, vyplatit svůj dluh u banky a vyhnout se exekuci. To vše samozřejmě řešíte spolu s bankou, která si klade své podmínky pro zajištění dluhu.

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.