Zůstatek hypotéky

Zůstatek hypotékyZůstatek hypotéky se nejčastěji dokládá při refinancování hypotéky v jiné bance a při koupi nemovitosti na hypotéku, pokud je na kupované nemovitosti zástavní právo banky, protože si jí prodávající pořídili také na hypotéku. Přesněji se tomuto zůstatku říká „Vyčíslení zůstatku hypotéky“ a v bance si ho dlužník vyžádá k určitému datu. Součástí vyčíslení je i oznámení mimořádné splátky k datu vyčíslení a v některých případech i žádost o souhlas s vkladem zástavního práva do katastru nemovitostí. To je důležité hlavně pokud je v katastru na LV nemovitosti zapsán zákaz zatížení. Vystavené vyčíslení je zpoplatněno dle sazebníku banky, kde o vyčíslení požádáte.

 

Zůstatek hypotéky při refinancování

Blíží se vám konec fixace hypotéky a chcete si zajistit nabídky ostatních bank pro refinancování hypotéky? V tom případě si v dostatečném předstihu od své banky vyžádejte vyčíslení pro zůstatek hypotéky ke konci platnosti úrokové sazby. Banky mají totiž skoro měsíc na to, aby vám toto vyčíslení vystavily a proto je lepší být o krok napřed. Počítejte hlavně s tím, že na vyjednání lepších podmínek bude váš poradce potřebovat dostatek času. Řešit všechno na poslední chvíli je špatná varianta.

 

Jaký je váš aktuální zůstatek hypotéky?

Pokud vás zajímá aktuální stav vašeho splácení, nepotřebujete zbytečně žádat. Bohatě postačí splátkový kalendář hypotéky. Ten si u některých bank můžete vyhledat jako přílohu úvěrové smlouvy nebo vám ho šikovný hypoteční specialista připraví podle podkladů ke splácené hypotéce.

Děkujeme za Vaše hodnocení a podporuByly pro vás informace v tomto příspěvku přínosné? Našli jste požadované podklady? V tom případě jsme rádi a děkujeme za vaše kladné ohodnocení a sdílení článku a odkazu na náš web na Facebooku. Rádi pomůžeme i vašim přátelům.